Достапни линкови

Потпишана спогодба за соработка меѓу Македонија и Србија


Според министерот за надворешни работи Никола Попоски и неговиот српски колега Иван Мркиќ, спогодбата е значајна за евроинтеграциите на двете земји. На средбата се разговарало и за економска соработка.

XS
SM
MD
LG