Достапни линкови

Петмина загинати во уривањето на авион во Украина


Петмина загинале при уривање на авион близу градот Донетск, во источниот дел на Украина. Дванаесетмина биле повредени во инцидентот кој се случи во средата, соопштија надлежните. Леталото со 45 патници излетало од пистата, се превртело и распарчило.
XS
SM
MD
LG