Достапни линкови

„АМАН“ ќе продолжи со протестите


„АМАН“ ќе продолжи со протестите
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

Граѓанската иницијатива АМАН најавува дека ќе продолжи со протестите. Со 49 гласа „за“, 4 „против“ и 11 „воздржани“, пратениците во Собранието денеска гласаа да се отфрли иницијативата на „АМАН“, со која се бараа измени во Законот за енергетика, односно враќање на дневната евтина тарифа на струјата, како и укинување на плаќањето на сметки за парно за граѓаните кои се исклучиле од мрежата.

Категории

XS
SM
MD
LG