Достапни линкови

Муслиманските нации бараат преговори за конфликтот во Сирија


Самитот на Организацијата за исламска соработка во Каиро
Лидерите на мулиманските нации повикаа на преговори за да се стави крај на конфликтот во Сирија. Решавање на кризата во земјата е високо на агендата на дводневниот Самит на Организацијата за исламска соработка, кој започна вчера во Каиро.
Египетскиот претседател Мухамед Морси на отварањето го повика владејачкиот режим во Дамаск да ја научи лекцијата од историјата и да не ги става своите интереси пред оние на нацијата.
XS
SM
MD
LG