Достапни линкови

Опозицијата домаршира пред зградата на премиерот Груевски


Опозицијата домаршира пред зградата на премиерот Груевски
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Неколку илјади луѓе излегоа на денешните опозициски протести во Скопје. Маршот за, како што велат од опозициската коалиција „Сојуз за иднината“, вистината против партиско – полициската држава, требаше да заврши пред МВР, но демонстрантите не можеа да стигнат до таму поради полициските блокади, па го завршија на раскрсницата неколку стотини метри пред МВР, во близина на домот на премиерот Никола Груевски. Опозицијата бара предвремени парламентарни избори заедно со локалните.

XS
SM
MD
LG