Достапни линкови

Обама се подготвува за инаугурацискиот викенд


Американскиот претседател Барак Обама ќе организира „Национален ден на служба“ кон почетокот на инаугурацискиот викенд, кога ќе се одбележи крајот на неговиот прв и стартот на вториот мандат. Пред неговата прва инаогурација во 2009 година Обама помогна со реновирањето на прифатилиште за проблематични тинејџери и ги посети ранетите војници во армискиот медицински центар.
XS
SM
MD
LG