Достапни линкови

Пожар во Македонски пошти


Пожарникарите успеаја да го смират пожарот во главната зграда на Македонски Пошти во Скопје, но сè уште над зградата се издига густ чад. Според првичните информации, пожарот избувнал во сервер салите. Поради гушење со чад, едно лице е пренесено во Клиниката за хирушки болести „Свети Наум Охридски“ во Скопје.

XS
SM
MD
LG