Достапни линкови

Ноќеска инциденти во Белград и на Косово


Седум лица биле избодени со нож во текот на новогодишната прослава во Белград. Петмина од нив биле државјани на Србија а двајца државјани на Тунис. Тројца од нив се во животна опасност. Инцидентите се случиле неколку минути пред полноќ на плоштадот Република во центарот на Белград каде илјадници луѓе присуствувале на дочекот на новата година. Напаѓачот ги бодел минувачите кои му доаѓале во пресрет.
Во масовната тепачка која се случила рано изутринава во северниот дел на Косовска Митровица повредени се осум луѓе.
XS
SM
MD
LG