Достапни линкови

Протест на здружената опозиција пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ


Неколку илјади граѓани денеска го поддржаа протестот на здружената опозиција предводена од СДСМ, кој се одржа пред штабот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ. На присутните им се обратија претставници на НСДП, ЛДП, ЛП, Достоинство и лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски кој најави продолжување на граѓанската непослушност веќе од среда.

XS
SM
MD
LG