Достапни линкови

Блокада на „Рекорд“ во центарот на Скопје


Коалицијата „Сојуз за иднината“ денеска во центарот на Скопје повеќе од половина час ја блокираше главната сообраќајница. Со тоа започнаа активностите на опозицијата против владата на Груевски по вчерашните инциденти во и пред Парламентот. Меѓу демонстрантите имаше и "љубопитни" граѓани.

XS
SM
MD
LG