Достапни линкови

Нереди во и пред Собранието


Пратениците изјавија дека безбедносните сили насилно ги изнеле од собраниската сала, додека надвор дел од опозициските демонстранти се обидуваа да го пробијат полицискиот кордон.

XS
SM
MD
LG