Достапни линкови

Провладина драмолетка за буџетот


Провладина драмолетка за буџетот
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Со зурли и тапани стотина уметници, актери, балетани, играорци одржаа протестен марш против блокадата на буџетот од, како што велат, страна на СДСМ. Ако до крајот на годината не се изгласа буџетот, ќе одат пред седиштето на партјата да молат и плачат буџетот да се донесе за да не се стопира изградбата на новите културни институции.

Категории

XS
SM
MD
LG