Достапни линкови

Провладина драмолетка за буџетот


Со зурли и тапани стотина уметници, актери, балетани, играорци одржаа протестен марш против блокадата на буџетот од, како што велат, страна на СДСМ. Ако до крајот на годината не се изгласа буџетот, ќе одат пред седиштето на партјата да молат и плачат буџетот да се донесе за да не се стопира изградбата на новите културни институции.

XS
SM
MD
LG