Достапни линкови

Стојановски: Говорот на омраза е кривично дело


Со говорот на омраза се подготвува терен за физичко насилство и за низа други постапки за ограничување на слободата и основните човекови права, вели програмскиот координатор во Фондацијата Метаморфозис Филип Стојановски.

XS
SM
MD
LG