Достапни линкови

Папата Бенедикт 16-ти, од денеска (12.12.2012) на Твитер


Папата Бенедикт 16-ти, од денеска (12.12.2012) на Твитер
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

85-годишниот Папа, Бенедикт 16-ти, во присуство на голем број посетители, започна да испраќа пораки на Твитер. Драги пријатели, задоволство ми е да бидам во контакт со вас и преку Твитер, напиша Папата. Уште од стартот, Папата има над половина милион следбеници на оваа социјална мрежа.

Категории

XS
SM
MD
LG