Достапни линкови

Лекарите на протест пред владата


Неколку стотици лекари-специјалисти и друг медицински персонал излегоа на протести пред владата. Тие побараа преговори со премиерот, откако министерот за здравство 25 дена го игнорира нивниот штрајк.

XS
SM
MD
LG