Достапни линкови

Русија и Кина потпишаа договор за изградба на нуклеарни реактори


Русија и Кина денеска потпишаа договор за изградба на уште два реактори за кинеската нуклеарна централа. Рускиот премиер Дмитри Медведев и неговиот кинеско колега Вен Џиабао го потпишаа договорот денеска во Москва. Новите реактори треба да бидат изградени и во функција до 2018 година.
XS
SM
MD
LG