Достапни линкови

Сириски гранати паднале во Турција


Два минофрлачки гранати, истрелани од Сирија, паднале изминатата ноќ во две турски села во округот Хатај, Јужна Турција. Се уште нема информации за настрадани. Турските медиуми јавуваат дека уште една граната паднала вчера во градот Рејханли, во округот Хатај.
XS
SM
MD
LG