Достапни линкови

Протестен марш на белите мантили


Неколку стотици специјалисти и лекари од јавните здравствените институции во Македонија учествуваа во „Маршот на белите мантили“ кој почна од хелиодромот на Клинички центар, а заврши пред Министерството за здравство. Маршот се одржа во знак на незадоволство од моделот за плаќање на лекарите по учинок.

XS
SM
MD
LG