Достапни линкови

Израелската армија се распоредува на границата со Газа


Израелската армија се распоредува на границата со Газа
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:02 0:00

Тенкови, артилерија и пешадија се распоредува на границата со Газа и на 6 ден од обновените непријателства меѓу Израел и милитантите на Хамас. Израел повика на служба 75 илјади резервисти. (Reuters)

XS
SM
MD
LG