Достапни линкови

Тензиите во Газа растат, стравување од нова војна


Тензиите во Газа растат, стравување од нова војна
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

Експлозија го потресе Градскиот стадион во Газа откако израелската влада одобри мобилизација на 75 илјади резервисти, како подготовки на теренот за можна инвазија врз Појасот Газа. Откако неколку ракети истрелани од Газа го погодија јужен Израел, а беа истрелани проектили и кон Ерусалим и Тел Авив, израелската војска распореди антиракетни сили во областа на Тел Авив. Портпаролот на израелската армија изјави дека војниците се подготвуваат за долга борба долж границата со Појасот Газа. Reuters video

Категории

XS
SM
MD
LG