Достапни линкови

Во денешните судири меѓу сиријските владини сили и бунтовниците во близина на Дамаск, најмалку 10 лица загинале, а воени авиони повторно го бомбардирале пограничниот град Рас Ал Аин. Во вчерашните борби во Сирија, според активисти, загинале над 150 луѓе, вклучувајки и 60-тина цивили.
XS
SM
MD
LG