Достапни линкови

Самоубиствен напад во Пакистан, 5-мина загинати


Пешавар, 07.11.2012
Најмалку тројца полицајци и двајца цивили загинале, а 27-мина биле повредени во напад на бомбаш самоубиец во Пешавар. Во телефонски повик до дописништвото на Радио Слободна Европа во Пакистан, одговорноста за нападот ја превзеле пакистанските талибанци.
XS
SM
MD
LG