Достапни линкови

Нови инциденти меѓу Израел и Појасот Газа


Израелската армија соопшти дека бомбардирала една локација во Појасот Газа од каде што палестинците истрелувале ракети кон Израел. Според израелски извори, милитанти од Газа денеска истрелале 11 ракети врз јужен Израел, но нема извешати за евентуални жртви.
XS
SM
MD
LG