Достапни линкови

Локални избори на Западниот брег


Палестинскиот претседател Махмуд Абас и лидерот на Хамас Исмаил Ханијех
Гласачките места се отворени на Западниот брег каде Палестинците ќе гласаат на локалните избори. Повеќемината кандидати се ривали од доминатната партија Фатах на чело со претседателот Мамуд Абас. Лојалистите на Хамас ги бојкотираат изборите а во појасот Газа не се гласа.
XS
SM
MD
LG