Достапни линкови

Расмусен пристигна во Кабул


Генералниот секретар на Нато Андерс фон Расмунсен пристигна во Кабул на чело на делегација на Северно Атланскиот Совет. Тие ќе се состанат со претседателот Хамид Карзаи и членови на владата.
Расмунсен во Кабул изјави дека меѓународната заедмница ќе продолжи со подршката на Авганистан и во иднина и дека се надева оти авганистанските сили ќе бидат целосно подготвени да ја преземат безбедноста до крајот на 2014 година..
XS
SM
MD
LG