Достапни линкови

Оланд: Многу бргу крај на кризата во еврозоната


Францускиот претседател Франсоа Оланд оцени дека е многу блиску крајот на кризата во евро-зоната. Во интервју за неколку европски весници, Оланд истакна дека многу скоро ќе биде надмината кризата во земјите кои го користат еврото, додавајки дека Франција ќе ги подржи мерките за поблиско политичко обединување во Европската Унија, но по изборите за Европскиот Парламент во 2014-та година.
XS
SM
MD
LG