Достапни линкови

Нобеловата награда за мир за ЕУ


Нобеловата награда за мир за ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Европската унија е добитник на Нобеловата награда за мир за нејзината долгорочна улога во обединување на Континентот, објави норвешкиот Нобелов комитет во Осло. На наградата се гледа како на морален поттик за Унијата која се справува со големата должничка криза.

Категории

XS
SM
MD
LG