Достапни линкови

Хилари Клинтон на 4 октомври во Косово


Американскиот државен секреар, Хилари Клинтон, на четврти октомври ќе престојува во Косово.

Според косовските медиуми, се очекува Клинтон да учествува на Меѓународна конферениција за улогата на жената, што ја организира претседателката на Косово, Атифете Јахјага.

На конференцијата која ја организира претседателката Атифете Јахјага, се очекува да учествуваат околу 300 успешни жени од разни земји во светот, вклучувајќи ја и државната секретарка на САД, Хилари Клинтон, како и министерки и други високи функционерки од многу земји во светот, потврдија извори од организаторите на конференцијата
XS
SM
MD
LG