Достапни линкови

Авионска несреќа на Камчатка - 10 загинати


Камчатка
Десет луѓе загинаа, а четворица беа повредени при авионска несреќа на рускиот полуостров Камчатка во Русија.
Во авионот Антонов - 28, имало 12 патници и двајца членови на екипажот.
Причини за несреќата се најверојатно лоши временски услови.
XS
SM
MD
LG