Достапни линкови

Рикер: Да продолжат реформите!


Американскиот помошник државен секретар, Филип Рикер, по разговорите со премиерот Никола Груевски во Скопје, изјави дека САД остануваат силни подржувачи на Македонија. Тој ја нагласи важноста од продолжување на реформите, особено во областа на владеењето на правото и слободата на медиумите.

XS
SM
MD
LG