Достапни линкови

И денеска сончево и многу топло


Времето денеска ќе биде сончево и многу топло. Попладне со умерена облачност и услови за локален краткотраен дожд и грмежи во крајните планински подрачја. Ќе дува умерен ветер, а долж Повардарието на моменти е можен засилен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од 28 до 40 степени. УВ зрачењето ќе биде 8.

Во Скопје и околината слично време со температура до 37 степени.
XS
SM
MD
LG