Достапни линкови

Бан Ки-мун во посета на Македонија


По средбата со претседателот Иванов во Охрид, генералниот секретар на ОН, Бан Ки-мун денеска во Скопје се сретна со претседателот на Собранието Трајко Вељаноски и со премиерот Никола Груевски. Во придружба на шефот на ОН е и посредникот во преговорите за името Метју Нимиц.

XS
SM
MD
LG