Достапни линкови

Експлозија до судската палата во Дамаск


Сиријската државна телевизија јави дека бомба експлодирала во близина на судската палата во Дамаск. За сега нема информации за жртви во експлозијата која одекнала од паркингот на комплексот. Медиумскиот извештај го нарекува инцидентот терористички напад. Бомбашките напади се зачестија во последно време во Сирија во услови кога продолжуваат судирите меѓу владините сили и бунтовниците.
XS
SM
MD
LG