Достапни линкови

Путин во посета на Израел и палестинските територии


Иранската Нуклеарна програма се очекува да биде на врвот на агендата за време на посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Израел. Путин ќе се состане со премиерот Бенјамин Нетанјаху денеска во Ерусалим.
Израел и западните земји бараа потешки санкции кон Иран поради ставот дека Исламската Република сака да направи нуклеарно оружје.
Русија подржа 4 пакета санкции, но заедно со Кина се противставува на натамоѓни мерки. Путин утре ќе ги посети и палестинските територии и Газа.
XS
SM
MD
LG