Достапни линкови

Протести на руската опозиција пред зградата на истражниот комитет


Опозициониот лидер Сергеј Удалцов на протестите на 12 јуни во Москва
Најмалку 5 лица се уапсени за време на протестот на опозициски активисти пред зградата на рускиот комитет за истрага. Сервисот на Радио Слободна Европа во земјата јави дека околу 100 лица учествувале во протестот на кој се бара ослобободување на притворените за време на анти-владините протести во Москва на 6 мај.
Меѓу демонстрантите бил и опозициониот лидер Сергеј Удалцов.
XS
SM
MD
LG