Достапни линкови

Србија нема да биде пречка за регионалната соработка


Претседателот на Србија Томислав Николиќ изјави дека Србија е отворена за компромис за нормализација на односите со Косово, чија независност инаку нема да ја признае.
Тој откако ги налути Хрватска и Босна со изјавите за војната, во Белград на состанокот на Процесот за соработка во Југоисточна Европа изјави дека Србија нема да биде пречка за регионалната соработка.
XS
SM
MD
LG