Достапни линкови

Протест - „Стоп за судските притисоци врз новинарите“


Протест - „Стоп за судските притисоци врз новинарите“
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

Новинарите на денешниот протест пред Основниот Суд Скопје 1 им порачаа на судиите да постапуваат неселективно и да престанат да им се умилкуваат на политичарите. Дел од присутните на протестот сметаат дека во Македонија нема проблем со слободата на говорот туку проблемот е со слободата после говорот.

Категории

XS
SM
MD
LG