Достапни линкови

Нови протести против акцијата Монструм


Повеќе од 5 илјади Албанци, главно млади, денеска протестираа во Скопје, против полициската акција „Монструм“, во врска со апсењата за петкратното убиство кај Смиљковското Езеро од 12 април. Освен помали инциденти, протестите главно поминаа мирно.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG