Достапни линкови

Во Загреб продолжува судењето на Иво Санадер


Пред Жупанискиот суд во Загреб денеска треба да продолжи судењето на поранешниот премиер на Хрватска Иво Санадер.Тој се товари дека земал 10 милиони евра мито од Мол-Унгарска нафтена компанија, за преземање на управувањето со Ина, како и за воено профитерство, односно земање речиси половина милион евра провизија за кредит од Хип банката.
XS
SM
MD
LG