Достапни линкови

Трка на келнери за Европа


Во рамките на одбележувањето на Денот на Европа, во Скопје се одржа и трка на келнери. Победи Бобан Лазаревски, кој беше најуспешен во слаломот меѓу спомениците. "Трка на политичари кон Европа не се одржа".

XS
SM
MD
LG