Достапни линкови

РФЕ/РЛ го одбележува Светски ден на слободата на медиумите


РФЕ/РЛ го одбележува Светски ден на слободата на медиумите
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Во чест на Светскиот ден на слободата на медиумите, новинарите на РСЕ зборуваат за заканите врз медиумите во нивните земји и како се борат со репресиите.

Категории

XS
SM
MD
LG