Достапни линкови

Пол Волерс за уапсените и осомничените за тероризам


Со внимание го следиме целиот процес на апсењето и истрагата, како и судските процедури. Мора да ги видиме доказите, па потоа ќе го кажеме нашиот став. И ние бевме жртва на тероризмот, но да ги почекаме доказите, изјави американскиот амбасадор во Скопје, Пол Волерс.

XS
SM
MD
LG