Достапни линкови

Скопје - протести пред Владата и Собранието


Стотина претежно млади луѓе протестираа денеска (16.04.2012) пред владината зграда по убиствата на 5 те луѓе во Смиљковци. Протестот прерасна во насилна демонстрација. Демонстрантите фрлаа камења врз владата а беа оштетени и полициски автомобили.

XS
SM
MD
LG