Достапни линкови

Пендаровски: САД постојани подржувачи на Македонија


Од политичките лидери се очекува да ги тргнат емоциите на страна и да не зборуваат за праведно или неправедно, вели д-р Стево Пендаровски. САД се континуирани подржувачи на Македонија, но и Македонија треба да ги исполнува своите обврски.

XS
SM
MD
LG