Достапни линкови

Прочистените фрески во црквата Св.Димитрија


Верници од цела Македонија доаѓаат во скопската црква Свети Великомаченик Димитрија и во редици чекаат да ја видат, како што велат во МПЦ, несекојднеаната појава на самопрочистување на фреските.

XS
SM
MD
LG