Достапни линкови

Сирија ќе ја одбие секоја иницијатива од Арапската лига


Сириските власти соопштија дека режимот на претседателот Башар ал Асад ќе одбие било каква иницијатива која ќе биде предложена на самитот на Арпаската лига за ствање крај на конфликтите во земјата.
Според нив, Сирија нема да соработува на било каква иницијатива со Арпаската лига, која го суспендираше членството на земјата со цел да изврши притисок врз властите да го прекинат насилството врз опозицијата.
XS
SM
MD
LG