Достапни линкови

Папата Бенедикт денеска во посета на Куба


Папата Бенедикт денеска пристигнува во посета на Куба, каде што, како што е најавено, ќе зборува и за почитувањето на човековите права, но не се предвидени средби со кубански дисиденти. Пред посетата, Папата ги повика кубанските лидери да спроведат реформи, додавајки дека марксизмот веќе не кореспондира со реалноста.
XS
SM
MD
LG