Достапни линкови

Марш за мир во Скопје


Неколку илјади граѓани денска маршираа за мир низ центарот на Скопје. Пред почетокот на маршот во Градскиот парк на неколку јазици беше прочитан манифестот за мир.

XS
SM
MD
LG