Достапни линкови

Советот на Европа загрижен за здравјето на Јулија Тимошенко


Постер со ликот на на поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко
Советот на Европа изрази длабока загриженост за здравјето на поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко, која отслужува седумгодишна затворска казна. Генералниот секретар Торбјорн Јагланд изјави дека украинските власти имаат обврска да и овозможат правилен третман на Тимошенко во согласност со обврските на земјата кон советот.
Тимошенко е осудена за злоупотреба на функцијата.
XS
SM
MD
LG