Достапни линкови

Протести во Скопје поради убиството во Гостивар


Неколку стотини албански граѓани протестираа денеска (02.03.2012) поради убиството на двајца гостиварчани од страна на полицаец. Тие бараа оставка од министерката Јанкулоска. На протестите, пак, организирани од движењето Стоп за полициска бруталност, се појавија десетина демонстранти.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG